אמיר יקותיאל פותר את משבר גיל ה-50

כמו כל דבר אחר בחיים, גם לחיים עצמם יש התחלה, אמצע וסוף. אומנם רובינו לא מתעסקים בנושא הזה על בסיס יום יומי, אך השהות שלנו כאן אינה נצחית. עם השנים הגוף מתחיל להשתנות, מופיעים כל מיני מכאובים שעד כה רק שמענו עליהם. הפנים שלנו משתנות קצת, מופיעים קמטים חדשים וכתמי שמש.

היזם אמיר יקותיאל

פתאום קו השיער מתחיל לסגת ואנחנו מגלים מפרצים ואף קרחות. בקיצור, הגיל עושה את שלו ולנו רק נותר להתמודד עם התוצאה בצורה הטובה ביותר. רוב האנשים מתחתנים בצעירותם ומעמידים צאצאים שמסבים להם גאווה רבה. אך עם השנים, גם מערכות היחסים משתנות, הילדים גדלים ועוזבים את הבית. לאט לאט הבית הגדול ששימש למגורים למשפחה בת 4-5 נפשות הופך לשומם ובודד.

בני הזוג נשארים לחיות לבדם בבית גדול, שפעמים רבות מעניק תחושת בדידות ועגמומיות. כבר אין צעקות של ילדים וקולות שמחה, מקסימום נשארו קולות הבוקעים מהטלויזיה ואולי מהשכנים. לא מדובר כאן בזוג מבוגר על סף פנסיה, אלא בזוג באמצע חייו, בגילאי 50 פלוס, שעדיין לא מיצה את הנאות החיים. היזם אמיר יקותיאל מצא פיתרון דיור לזוגות כאלו בדיוק.

 

פתרון דיור לגילאי 50 פלוס עפ"י אמיר יקותיאל

במקום לשבת בבית גדול מידי, לחוש תחושת עגמומיות וריקנות, עו"ד אמיר יקותיאל מציע מתחם דיור המיועד לגילאי 50-65 בלבד. גודל הדירות במתחם המתוכנן, יותאם לצרכים של הזוג. כך שלא ישאר חלל ריק בבית שיזכיר להם את העבר וימנע מהם להתקדם אל העתיד.

כמו כן, מעבר לפן הרגשי של להשאר בבית בו גידלתם משפחה, ישנו גם הפן הפראקטי. בית גדול דורש עבודת תחזוקה בלתי נגמרת, צריך כל הזמן לדאוג לנקיונות, סידורים, שיפוצים וכו'. במתחם הדיור מדובר בדירות חדשות ולא גדולות מידי, כך שרמת ההתעסקות בבית עצמו תפחת. מדובר כאן באוכלוסית גיל, שעד כה לא היה מענה לבעיה שלהם.

מצד אחד הם עוד לא בגיל הזהב, כך שבית אבות מפואר לא יתאים לצרכים שלהם. מצד שני ההימצאות בבית ריק לא עושה עימם חסד. יזם הבניה אמיר יקותיאל ראה את הבעיה והחליט על פתרון הולם, שכמובן כבר מזמן נפוץ בארצות הברית. כמו שיש בנייני מגורים המיועדים לרופאים או עורכי דין בלבד, כך גם אין סיבה שלא להקים מתחם מגורים לשכבת גיל 50 פלוס. סך הכל מדובר באנשים איכותיים, מבוססים כלכלית שבשלב זה בחייהם מתמקדים בעיקר בעסקים והנאות החיים.

 

לסיכום, הקמת בנייני מגורים המיועדים לגילאי 50-65 מהווה פתרון לצורך ממשי הקיים כיום באוכלוסיה. אנשים שחיו עד כה בבית הגדול על יושביו, יוכלו לעבור לסביבה תומכת וחיובית יותר. הדבר יאפשר להם להיות בסביבת אנשים בגילם, עם מצב משפחתי, חברתי וכלכלי דומה. במילים אחרות, הוגה הרעיון אמיר יקותיאל, מאפשר לאנשים אלו לחיות מחדש.