טיפים לכתיבת בלוגים

איך לכתוב בלוג שימשוך קוראים?

אין כמו בלוגים כדי לפרוס את משנתך בפני כל העולם. זוהי פלטפורמה מצוינת בה אתה יכול לספר על עצמך, לדון בנושאים שונים ואף לפרסם תמונות, קטעי וידיאו ואודיו. אבל מה הופך בלוג לכזה שמושך קוראים? איך אפשר להפוך את הבלוג לפופולארי?

בלוג הוא יומן אישי באינטרנט. אבל לא כל מה שאישי הוא גם מעניין

חלק מהבלוגים הקיימים כיום לא נכתבים כדי להיות הפופולאריים ביותר: ישנם כאלו שכותבים פשוט כדי לתת ביטוי למה שעל ליבם ויש כאלו שמייעדים זאת רק לקרובי המשפחה והחברים ואפילו מסוגלים להגביל את הצפייה בתכני הבלוג.

אבל ברוב המקרים, בלוגים מיועדים לכלל הציבור ונכתבים למטרה כלשהי: חשיפת עוולות בתקשורת או בשלטון, דיונים בנושאים כלל ארציים או כלל עולמיים או מבט אישי על חייו של אדם מפורסם. יומן אישי מסוג זה לא נכתב למגירה, אלא מנסה לעורר תגובות ועניין בקרב כמה שיותר אנשים. אז איך עושים זאת נכון?

בלוגים טובים הם כאלו שכתובים ומעוצבים נכון

ראשית, כותב הבלוג חייב להיות אדם שיודע לכתוב. שגיאות כתיב והקלדה יהפכו את הבלוג לחובבני, כזה שחווית הצפייה בו תהייה לא נעימה ואף מעצבנת. גם סגנון הכתיבה חייב להיות קליל ולא רשמי אך עדיין לשמור על רמה גבוהה יחסית.

גם לעיצוב יש כאן תפקיד. כמו בפגישה בין בני אדם, למראה הראשוני יש תפקיד חשוב. בלוגים שעוצבו בצבעים נעימים ושהמבנה שלהם מסודר כמה שיותר, יהיו יותר נוחים לקריאה ומי שיגיע אליהם, יישאר בהם יותר.

נושא הבלוג חשוב כמובן לא פחות

אם תחליטו לפתוח בלוג שיספר על החוויות המשפחתיות, סביר להניח שלא רבים יתעניינו בו, למעט המשפחה וחלק מהחברים. פתיחת בלוג שימשוך את הגולשים חייבת להיעשות תוך מחשבה מעמיקה- מה מעניין את הגולשים? מה ימשוך אותם דווקא אל הבלוג שלי? מה טרם נכתב ברשת?

בלוגים שכוללים ‘בונוסים’ יעניינו יותר

החלטתם לכתוב על ספורט אמריקאי? הוסיפו קישורים, קטעי וידיאו, אודיו ותמונות מיוחדות. כל אלו וודאי ימשכו את האוהדים, אבל יביאו אל הבלוג שלכם גם אנשים שפחות מתעניינים בתחום- פשוט משום שאצלכם יש ערך מוסף שאין במקום אחר. בלוגים שמציעים משהו אחר ואפילו לא שגרתי, יזכו לביקורים רבים יותר של גולשים.

המלצות, קישורים והפניות ממקומות אחרים

בלוג שיומלץ על ידי אנשים אחרים כמובן שימשוך אליו יותר ביקורים. פתיחת בלוג צריכה להיות מלווה בעניין מסוים. כדי לעשות זאת, נסו לגרום לאתרים מסוימים להכיל קישור אל הבלוג שלכם או להפנות אליו. כמה שיותר כאלו יבטיחו לכם חשיפה גדולה מאוד כבר בתחילת חייו של הבלוג.

שמעתם על קידום בלוגים? יש דבר כזה

ממש כמו קידום אתרים, קיימת היום אפשרות גם של קידום בלוגים. הרי כל פוסט שמועלה לרשת הוא דף אינטרנט בפני עצמו וכל דף אינטרנט אפשר לקדם. אז אם יש לכם זמן ויכולת, אתם יכולים לכתוב כמה פוסטים על פי חוקי הקידום, מה שירים אתכם גבוה מאוד בתוצאות החיפוש של המנועים השונים.

התכונה החשובה ביותר בעולם שכולו בלוגים: סבלנות

פתיחת בלוג לא תביא לכם תוצאות בתוך רגע. בלוג מקצועי, כזה שרבים נחשפים אליו, דורש סבלנות. יומן אישי באינטרנט יתפוס תאוצה רק אם יצבור וותק וייחשב אמין לאורך זמן. אם פתחתם בלוג לפני חודש, אל תצפו לאלפי תגובות לכל פוסט. בלוגים דורשים זמן.