מהי פעילות ODT

אנשים רבים נתקלים לא פעם במושג פעילות ODT ותוהים לעצמם מהי המשמעות שלו ועל מה בעצם מדובר כאן. למעשה ODT הוא ראשי התיבות של Out Door Training, ומדובר כאן על מגוון רחב ומגוון של פעילויות שונות שנועדו ליצור תחושה של גיבוש בין מספר אנשים שונים. הפעילויות יכולות להתאים לכל אדם החל מגיל 5 ועד גיל 105. מדובר על מגוון פעילויות אשר חלקן מצריכות לחשוב מחוץ לקופסא, אחרות נועדו להעביר את המסר כי לצורך הצלחה יש צורך לעבוד בעבודת צוות וכדומה. חלק מהפעילות יותר פיזיות, בעוד פעילויות אחרות נחשבות יותר מנטליות או פסיכולוגיות. הפעילויות עצמן מועברות על ידי מנחי קבוצות מקצועיים ומנוסים, אשר פועלים מזה שנים במטרה ליצור גיבוש ומוטיבציה בפעילויות השונות.

למי יכולה להתאים פעילות ODT?

למעשה מדובר על פעילויות שיכולות להתאים כמעט לכל אירוע, כולל ימי הולדת, ימי גיבוש, ימי כיף מהעבודה, מסיבות סיום, בר או בת מצווה וכדומה. הפעילות מתקיימת בשטח פתוח בכל מקום שתבחרו, כולל חוף הים, פארק, חורשה או כל מיקום אחר. כדאי לדעת כי מדובר על פעילות אשר הומצאה על ידי יועצים ארגוניים ופסיכולוגים, כאשר המטרה הראשית הייתה לאמן קבוצה של עובדים במטרה להעביר להם את החשיבות של עבודת צוות. רוב הפעילויות מתרכזות בנושא הזה, וללא סינרגיה בין כל המשתתפים, לא ניתן לסיים את המשימות השונות. כמובן שכל הפעילות מתבצעת באווירה נעימה והומוריסטית, תוך כדי העצמה עצמית של המשתתפים, העלאת המוטיבציה וכמובן גיבוש הקבוצה. ניתן לבחור מתוך מבחר עצום של פעילויות שונות, משחקי חשיבה וכדומה. ישנן פעילויות מיוחדות המותאמות יותר לילדים, לבני נוער, למשפחות ולימי גיבוש מהעבודה. אחת הפעילויות החביבות ביותר היא משחקי ענק שונים, כגון איקס עיגול, קלאס, טטריס, שש – בש וכדומה.

לסיכום, פעילות ODT הינה פעילות מיוחדת אשר מאפשרת להעניק ערך מוסף לכל יום הולדת, מסיבת סיום או יום כיף מהעבודה. קיימות יותר מ – 140 סוגים שונים של פעילויות, הכוללות משחקי חשיבה מאתגרים, משימות קבוצתיות תחרותיות, משימות פיזיות לצד משימות מנטליות ועוד.