3 דרכים לחסוך בעלויות ההובלה

מי לא עשה אי פעם שימוש בשירותי הובלות מסוג כלשהו? החל מהובלת פריט חשמלי שזה עתה רכשתם בחנות החשמל, דרך הובלת חדר השינה החדש ועד להובלת דירה.

כשמדובר בשירותי הובלה שמגיעים כחלק מהשירות שניתן עבור המוצר שרכשתם – כדוגמת הובלת פריט חשמלי או רהיט שרכשתם בחנות, אין לכם ממש שליטה על המחיר שניתן לכם פרט ליכולת ההתמקחות האישית של כל אחד ואחד מאתנו.

יחד עם זאת, כאשר מדובר בשכירת שירותי הובלות עבור הובלה דירה או עבור הובלת פריט או פריטים בודדים – סוג הובלות שמכונה "הובלה קטנה" האפשרות שלכם לחסוך בעלויות גדולות יותר מכפי שרובנו יודעים.

לפניכם שלושה טיפים שישאירו בכיס שלכם עוד כמה מאות שקלים מבלי להתפשר על איכות שירות ההובלה שבחרתם.

חפשו מובילים באזור המגורים שלכם

כדי להבין את החשיבות של בחירת מובילים בעיר המגורים שלכם, יש להבין תחילה כיצד הבחירה הזאת יכולה להוזיל את עלויות ההובלה בעשרות אחוזים.

ראשית, כשאתם מבקשים הצעת מחיר עבור הובלה מכל סוג, הנציג מעברו השני של קו הטלפון משקלל את ההוצאות שכרוחות בביצוע ההובלה ולזה הוא מוסיף את אחוזי הרווח שלו.

בין שלל העלויות, ישנם שניים מרכזיים – האחד הוא עלויות הדלק והפחת של הרכב והשני הוא שכר המובילים שמהווה נגזרת של הזמן שדרוש לביצוע ההובלה.

חשוב לזכור שככל שמשך הנסיעה לביתכם יהיה ארוך יותר, כך יעלו גם ההוצאות המדוברות ואיתן מחיר ההובלה.

שכירת מובילים מקומיים, עשויה להוזיל את העלויות הללו וכך המחיר שתשלמו יכול להיחתך באופן משמעותי.

התאימו את סוג השירות לגודל ההובלה

אתם צריכים להוביל מקרר מדירה אחת לאחרת ויש לכם את הטלפון של חברת ההובלות שהובילה את הדירה שלכם בקיץ האחרון לשביעות רצונכם.

הדבר הטבעי לעשות אם כן הוא פשוט להרים טלפון ולבקש מהם לבצע את הובלת המקרר עבורכם לא?

אז זהו – ממש לא. חברת הובלות טובה ככל שתהיה לא תמיד תתאים לצרכים שלכם. אם ניקח לדוגמה את הובלת המקרר, יכול להיות שהזמנת חברת ההובלות ששירתה אתכם נאמנה בקיץ האחרון, עשויה שלא להיות יעילה.

הסיבה לכך טמונה באפשרות שהחברה המדוברת מתמחה בהובלת דירות וככזו היא מחזיקה ברכב גדול ויקר לתפעול שלא לדבר על צוות עובדים מקצועי אך גדול ויקר.

במקרים שבהם אתם מעוניינים להעביר פריט בודד או מספר מצומצם של פריטים, שכירת חברת הובלות קטנה יותר יכולה להיות טובה לא פחות והרבה יותר זולה. בסך הכל אינכם זקוקים למשאית ענקית ורכב מסחרי קטן יעשה את אותה העבודה בדיוק. מעבר לכך, על מנת להוביל פריט או שניים, אתם יכולים להסתפק במוביל אחד או שניים – בשורה התחתונה, אתם עשויים לחסוך בדרך הזאת מאות שקלים.

מחברים את כל הנקודות וחוסכים כסף

בהקשר של איתור חברת הובלות מתאימה באזור המגורים כדאי להכיר מספר שירותים שישוו לכם מחירים של מובילים זמינים בתאריך הרצוי כשאחד מהם הוא אתר 'בקטנה'.

מהות השירות מתבטאת ביכולת לחבר בין מובילים זמינים להובלות קטנות לבין גולשים באתר. לדוגמה, אם אתם גרים באזור המרכז, כל שעליכם לעשות הוא לבחור בתאריך המבוקש והמערכת תאתר עבורכם חברות שמבצעות הובלות קטנות במרכז בתאריך הרצוי. הדבר נכון לגבי כל אזור אחר בארץ.

בדרך זו, אתם יכולים לאתר שיבצעו את ההובלה שלכם "על הדרך" ובכך לחסוך סכומי כסף נכבדים.

מה עוד צריך לדעת?

על מנת שהשירות שאתם מקבלים יהיה איכותי וזול, יש צורך להקפיד על שני דברים נוספים.

הראשון הוא עריכת סקר שוק ובחירה בהצעה הגיונית. כלומר הצעות מחיר זולות זה דבר טוב לכשעצמו אך יש להישמר מהצעות מחיר זולות במיוחד. הדבר עשוי לעתים להעיד על בעיה עם חברת ההובלות שתבוא לידי ביטוי ביום ההובלה. מומלץ לבחור אם כן בהצעה הזולה ביותר כל עוד היא אינה קיצונית.

הדבר השני שמומלץ לעשות ולמען האמת עם הטכנולוגיה והמידע שזמינים כיום הוא ממש לא קשה מתייחס לבדיקת שביעות הרצון מהחברות שהגישו לכם הצעת מחיר. שיטוט קצר ברשתות החברתיות או בגוגל יכול לחשוף אתכם למידע יקר והכוון אתכם לחברת ההובלות המומלצת מבין כולן – גם אם בתוספת מחיר כלשהי.

כל הובלה חשובה

זכרו – לא משנה אם אתם מובילים דירה או מבצעים הובלה קטנה, השירות שתקבלו צריך להיות מקצועי ואמין. בסופו של דבר, המטרה לשלם פחות מבלי לפגוע האיכות ההובלה.