הבית מוצף? אינסטלטור הוא לא תמיד הפתרון

אחד התרחישים שאף אחד מאתנו אינו רוצה להיתקל בו הוא מקרה של הצפת הדירה כתוצאה מסתימה במערכת הביוב של הבניין.

אנו עושים שימוש במערכת הביוב כמעט כל רגע במהלך חיינו אבל מה אנו באמת יודעים עליה וחשוב מכך, מה עלינו לעשות כאשר מתגלה בעיה.

ריכזנו עבורכם מספר כללים וטיפים שיהפכו אתכם לבעלי תושייה גם במקרי הצפות קשות כך שבמקום להיכנס ללחץ , לפזר כסף ולבזבז זמן, תדעו בדיוק מה עליכם לעשות על מנת לפתור את הבעיה באופן מהיר, יעיל וזול ככל שניתן.

מה עושים כשיש סתימה בבית?

על מנת לפתור את הבעיה, יש לנקוט בסדר פעולות מסויים – מהפתרונות הקלים והנגישים ועד לפתרונות ה"כבדים יותר".

עשו זאת בעצמכם

לפני שמתחילים לרוץ אל הטלפון ולחפש אינסטלטור או ביובית, כדאי מאוד לנסות ולפתור את הבעיה באופן עצמאי.

שימוש בעזרים כמו קפיצים ביתיים אם ישנם או פומפה, יכולים לעזור אפילו באופן זמני עד שתתפנו ותוכלו לאתר בעל מקצוע מתאים במחיר סביר.

מעבר לכך, ישנם אמצעים כימיים לפתיחת סתימות שניתן למצוא ברשתות השיווק השונות וכן בחנויות לממכר חומרי בנייה (שם בדרך כלל יהיו חומרים חזקים יותר שמשמשים בעלי מקצוע).

קריאה לבעל מקצוע

כאן עומדות בפניכם מספר אפשרויות כאשר בחירה באפשרות הנכונה יכולה לחסוך לכם מאות שקלים והרבה זמן יקר לפתרון הבעיה.

רבים נוטים בנקודה זו להזמין אינסטלטור אך במרבית המקרים, כאשר מדובר בבעיית ביוב בצנרת הבניין או בהתחברות אל רשת הביוב העירונית, אינסטלטור לא יהיה הפתרון המועדף.

כשיש סתימה בצנרת הביוב מומלץ במרבית המקרים להזמין רכב ביובית.

הסיבה לכך פשוטה, בעוד באינסטלטור יוכל לטפל באופן טוב מאוד בסתימות ונזילות מקומיות, הביובית תספק לכם פתרון הרבה יותר חזק שמיועד לטיפול אפקטיבי בקווי ביוב.

מעבר לכך, במקרים רבים שאינסטלטורים מוזמנים לטפל בבעיות ביוב שכאלה, הם בסופו של דבר מזמינים ביובית.

התוצאה תהיה בזבוז של זמן ולא מעט כסף מאחר שבמקרה כזה אתם תשלמו פעמיים – גם לביובית וגם לאינסטלטור וזה בהנחה ששכרתם אינסטלטור הגון שלא יגזור עליכם כמה מאות שקלים על הזמנת הביובית.

מהי ביובית ומדוע היא הפתרון המועדף במקרים רבים

ביובית היא למעשה רכב מסחרי בגדלים שונים שמותאמים לאופי המשימה ושמיוד להתמודד עם מגוון רחב של בעיות במערכת הביוב.

הביובית מכילה צינור מים בלחץ גבוה שמוחדר אל פתח הביוב ועל ידי הזרקת מים, הוא מפורר את הסתימה ומשחרר אותה.

מעבר לכך, הביובית מצוידת במגוון עזרים כגון משאבה בעלת עצמת יניקה חזקה שמסוגלת לשאוב נוזלים לתוך מיכל ואפילו אמצעים שמזכירים את עולם ההייטק כגון מצלמה עם סיב אופטי וכלים שמאפשרים לחדש את צינורות הביוב מבלי לחפור ולגרום לנזקים והוצאות משניות.

אם אתם מגיעים מהמגזר העסקי, לבטח אתם מכירים את התקנות הנוגעות לטיפול בשפכים שמגדירות אילו שפכים ניתן להזרים למערכת הביוב ואילו לא.

גם בפינוי השפכים הבעייתיים כגון שמנים, הביובית תספק את הפתרון הטוב ביותר – על ידי שאיבת השפכים ופינוי שלהם למקומות מורשים.

כמה עולה ביובית

מחירי הביובית משתנים בהתאם לאופי התקלה וסוג הביובית. אחת הטעויות הנפוצות בקרב מי שמזמין ביובית היא הזמנת ביובית קטנה מתוך המחשבה שהעלויות יהיו נמוכות יותר. זוהי טעות נפוצה ובענף הביוביות במרבית המקרים ככל שהביובית קטנה יותר כך היא יקרה יותר…

מעבר לכך, בהנחה שהזמנתם ביובית רגילה, המחירים לפתיחת סתימה ינועו סביב ה-600 שקלים נכון לכתיבת שורות אלה.

עלות פתיחת סתימות שורשים עשויה להיות גבוהה יותר.

ברור שאם נתקלתם בבעיה בשעות הלילה או בסופי שבוע או חגים, המחיר יכול להרקיע עד 200%! וזו הסיבה שלעתים מומלץ אם אפשר לפתור את הבעיה באופן זמני בהמתנה לשעות הפעילות הרגילות והזולות יותר.

שאיבת בור ספיגה או בור שומן תעלה לכם מעט יותר – החל מ-800 שקלים.

מחירון מפורט אפשר למצוא כאן