רכישת רכב דרך ליסינג מימוני

רכישת רכב חדש בעבר הייתה עניין מהותי אשר דרש חסכון משמעותי בטרם הוצע אל הפועל כאשר להיות בעל רכב משמעותו הייתה להיות בעל סטטוס ומי אשר מכירים ביכולותיו הכלכליות.

יחד עם זאת, התייחסות אל השקעה ברכב כנכס להשקעה כלכלית הינה הסתכלות לא נכוכנה כיוון ורכב אשר נמצא בשימוש ערכו יורד עם הזמן העובר משעת המכירה ועקב השימוש, וזאת בניגוד לנכסים מסוג שונה כנכסי נדל"ן אשר השקעה בהם עשויה להיות מניבה תזרים מזומנים שוטף מחד, ומכירתם מחזירה על פי רב את העלות אשר הושקעה בהם ואף תשואה חיובית על פי רב כיוון והם מעלים את ערכם בשוק עם הזמן.

נושא הליסינג אשר החל לקבל תאוצה אף בארץ משנה את פני המשחק. ליסינג מימוני מאפשר רכישת רכב חדש אשר המחשבה לגביו אינה כי הוא מהווה השקעה, גם אם מפסידה, אלא ניתן לחשוב עליו כעל תשלום עבור שירות מתמשך, אשר דואג כי רמת ההשקעה תשמר.

 

ליסינג מימוני כשירות

השקעה בליסינג מימוני מבטיחה כי כל היתרונות הגלומים בבעלות על רכב פרטי חדש יהיו בהישג ידכם. הרכב הינו רכב פרטי לכל דבר ועניין מבחינת השימוש בו. הוא חונה ליד ביתכם, משמש אותכם בכל עת אשר תחפצו, לא קיים מצב בו תדרשו לתת את רכבכם לאחר בגלל צרכי חברה, כשם שעשוי להתרחש עם רכבי חברה מסוימים. ליסינג מימוני

מצד שני, ליסינג מימוני מאפשר לכם להשקיע סכום נמוך במידה משמעותית מזה אשר היה מקובל בעבר במעמד רכישת הרכב החדש. מרבית סכום הרכישה מועבר כתשלומים חודשיים לחברת הליסינג.

ניתן להתייחס אל ליסינג מימוני לא כאל רכישת רכב חדש אלא כרכישת שירות רכב פרטי: התשלום הראשוני הינו תשלום בגין הצטרפות אל השירות המוצע, ואילו התשלום החודשי לחברת הליסינג הוא עבור השירות המוצע אשר במסגרתו אתם מקבלים לידכם רכב חדש לשימוש כרכב פרטי.

רבים מתקשים עם הרעיון כי עד לאחר גמר תשלום ליסינג מימוני הרכב אינו נמצע למעשה בבעלותם וכי יתכן מצב בו בתום תקופת הליסינג, גם לאחר תשלום הסכום הראשוני וכל התשלומים החודשיים עבור הרכב, בו תמנעו מחידוש חוזה הליסינג וחידוש הרכב ובמקרה זו אף הרכב בו נסעתם לא יעבור לרשותכם.

מחשבה זו נעוצה עדיין ברעיון על פיו ליסינג מימוני משמש בעיקר לצורך הלוואה לרכישת רכב חדש, אולם שינוי הגישה והבנה כי ליסינג מימוני מהווה בעצם תשלום עבור שירות רכב פרטי למשך תקופת זמן מסוימת אשר בסופה ניתן יהיה לרכוש את הרכב בסכום נמוך מאד היא גישה נכונה יותר.

 

ליסינג מימוני כאמצעי הגנה מפני ירידות ערך

ברכישת שירות ליסינג מימוני, שירותי רכב פרטי, משך העסקה נקבע למספר שנים קצוץ הנע בין 3 ל-5 שנים. בתום התקופה ניתן לחדש חוזה ליסינג מימוני לתקופה נוספת ולהחליף את הרכב אשר בו נעשה שימוש ברכב חדש בעלות נמוכה במיוחד כיוון ומכירת הרכב הישן קרוב לוודאי תכסה באופן מלא או הקרוב למלא את הסכום הראשוני הנדרש לרכישת רכב חדש.

במצב זה, בו אחת לשלוש עד חמש שנים הרכב מוחלף בחדש, לא תקלעו למצב בו לאחר 10 שנים ויותר בעת אשר תנסו למכור את הרכב, תגלו כי שווי המכירה אינו מכסה או מאפשר רכישת רכב חדש במקומו.

למידע נוסף אודות אפשרויות ליסינג והשכרת רכב מסחרי לחצו כאן.