קרמיקה – תכונות וסוגים עיקריים הקיימים היום

אודות קרמיקה:

במשך כמה מאות שנים, אריחי קרמיקה הינם בשימוש ע"י צרכנים בכל העולם בגלל הרבגוניות המדהימה שלהם. קרמיקה היא אחד מאביזרי הבנייה הטובים שיש, המציעים מגוון צבעים, מרקמים ואין ספור עיצובים לצרכנים.

אריחים של קרמיקה משמשים לעיטור רצפות, משטחים של קירות שכן הם בעלי מספר יתרונות. כיום אריחים אלה נוצרים בעזרת טכנולוגיות חדישות ביותר ולכן ישנו המגוון העצום של האריחים כיום.

 

סוגים מגוונים של באריחי קרמיקה

ישנו מגוון גדול של אריחים שניתן להשתמש בו לריצוף, ציפוי קירות ומשטחי המטבח. היום רוב האנשים נוטים להשתמש באריחים של קרמיקה מכיוון שהינם קלים לתחזוקה. יש יתרונות רבים נוספים של קרמיקה שיידונו בהמשך. בואו נבחן תחילה מספר סוגים החשובים ביותר של אריחים מקרמיקה. לשפץ קרמיקה באמבטיה

אריח מזוגג: חימר ומים הם 2 המרכיבים העיקריים שכלולים באריחים מזוגגים. אריחים אלה נוצרים ע"י שילוב צורות מגוונות של החימר. הם מיובשים בכדי להוציא מהם לחות. לאחר מכן הם מצופים בזיגוג צבעוני אשר נותן להם מראה מזוגג. אריחים אלה משמשים לציפוי קירות ומשטחים אחרים בכדי לשפר את מראה החדר. עם מערך צבעים ועיצובים, אריחים של קרמיקה מזוגגת הינם בשימוש נפוץ ביותר של משרדים בחברות וקניונים. הם דומים מאוד לאבנים טבעיות בעלי תכונות שאי אפשר לשים לב אליהם.

אריחי קיר: יש סוגים שונים באריחי קיר. רובם של אריחי הקיר נפוצים בגימור מט שנראים מעולה על הקירות. רצוי להשתמש באריחים מזוגגים לקירות מכיוון שכשהם רטובים הם בעלי נטיה להיות חלקלקים. מכיוון שכך הם משמשים למשטחים של קירות ולא לרצפות.

אריחי פורצלן: אריחי פורצלן אלו הם מבין אריחי הקרמיקה המועדפים ביותר שיש להם מספר תכונות. הינם ידועים בעמידותם בבלאי. בנוסף, הם גם חסינים בפני כתמים ולחות, קלים לתחזוקה ובעלי מראה מאוד אלגנטי. אריחים של קרמיקה פורצלן נפוצים בשימוש נרחב גם בבתים ומשרדים והיום ניתן למוצאם עם מגוון עיצובים וצבעים מבין אריחי פורצלן.

 

למה להשתמש באריחים של קרמיקה?

הפופולאריות שהולכת וגדלה וכן את השימושים באריחי קרמיקה למטרות שונות אפשר לייחס לתכונות הטובות שלו. אריחים אלה קלים להתקנה, צריכים פחות תחזוקה לעומת שימוש באבנים טבעיות, לדוגמא שיש וגרניט.

קל לנקות אריחים אלו, הם לעתים רחוקות מאוד צוברים לכלוך וחיידקים. ניתן לנקותם בקלות בעזרתם של מים וסבון. בגלל שהם לא צוברים חיידקים, ריח ושומן, הם משמשים למטבחים, חדרי אמבטיה ואפילו בריכות שחייה.

יתרון נוסף בשימוש באריחים אלו הוא האי אלרגניות שלהם שמונע התפתחות חיידקים. לכן יכולים לשמש במשטחים של מטבחים. כמו כן, אינם יכולים להיות מוכתמים. בקיצור, אריחים של קרמיקה הם ללא ספק אחת האופציות המעולות ביותר לשם עיצוב הבית.

הכתבה בחסות חברת אבי-אור שיפוצים ובניה – הדבקת קרמיקה וריצוף הבית.