החשיבות של הגנת הסביבה

הסביבה שלנו מתפתחת במהירות. נראה שבני האדם מכירים רק את הסביבה האורבאנית שבה הם גרים ולא מביעים כל עניין או עשייה בסביבה בה הם גרים ומתפתחים בחיי היום יום, בסביבה הטבעית שלהם, אשר מהווה את הבסיס לבנייה ולפיתוח שלהם.

החל ממשאבים של בנייה ופיתוח וכלה בהשראה מן הטבע האין סופי, הכל מגיע ומתפתח מן הסביבה שלכם, והגנת הסביבה היא למעשה סוג של הגנה עצמית, כך למעשה תשמרו את משאבי הטבע היקרים שלכם, בשבילכם ובשביל דור ההמשך שלכם. הגנת הסביבה

השלב הראשון בהליך של הגנת הסביבה הוא להבין ולדעת שהמים שאנו שותים, האוויר שאותו אנו נושמים, האוכל שאותו אנו אוכלים, הכל הינו תוצרים של הסביבה שלנו, והאיכות והזמינות שלהם תלויים רובם ככולם ביכולת שלנו להגן על הסביבה.

לשם דוגמא – כשאנו פותחים את הברז, אנו מצפים שייצאו ממנו מים, חשוב שנדע מהיכן המים מגיעים, וכן כמה אנרגיה מושקעת בהם על מנת שהם יגיעו עד לברז שלנו, כל זה תהליך ארוך וסבוך והוא לא מובן מאליו ויכול להיגמר יום אחד ומה נעשה אז? נחייה בלי מים? זו תהיה שערורייה הרי…

לשם הגנת הסביבה ישנם ארגונים שונים, אשר פועלים במספר מישורים ואתם יכולים לבחור באיזה מישור אשר מתאים לכם. לשם התחלה, כדאי לכם להתחיל מהימנעות – הפסיקו לבזבז משאבי טבע חשובים והגנו עליהם מכל משמר.

כשלב ראשון תקנו ותצרכו פחות. השלב השני הוא צריכה נכונה ונבונה הווה אומר קנייה כאשר אתם בוחרים במוצרים הנכונים, שמשתמשים בפחות משאבים, פחות שקיות פלסטיק לצרוך ויותר ידידותיים לכם ולסביבה.

בנוסף, החיסכון בבית שלכם מתחיל בחיסכון במים ובחשמל – בכך אתם גם שומרים על הגנת הסביבה וגם חוסכים בתקציב החודשי שלכם, כך שזה מצב של WIN WIN, אתם מרוויחים כפול. למי שזה עשה חשק – יכול להצטרף לאחד מהארגונים להגנת הסביבה ולתרום ממרצו ומזמנו – כל עזרה תתקבל בברכה.

בתקופת החגים אנחנו צורכים הרבה יותר מזון, מוצרי קוסמטיקה, ביגוד ואוכל ואחר כך הרבה מזה נזרק לפח האשפה. באופן זה מזהמים את הסביבה יותר מהרגיל בתקופת החגים וחבל, יש להקדיש מחשבה נוספת לכך מלכתחילה.