איך מבצעים פינוי דירה כהלכה

פינוי דירות הוא מלאכה מורכבת ביותר. אין הכוונה של לפנות במשמעות של מעבר דירה, כי אז – אורזים הכל, מובילים למקום החדש – ופורקים. פינוי דירה מכוון למשמעות שלא לוקחים הכל, ואז צריך להחליט מה לעשות עם כל חפץ וכל פריט. בנוסף, פעמים רבות מדובר בדירה שמי שאמור לפנות אותה לא גר בה, והחפצים בדירה לא שלו.

מי שירש דירה מקורבי משפחה שהלכו לעולמם, צריך לפנות אותה אם הוא רוצה למכור, להשכיר או לתת למישהו מבני המשפחה לגור בה, ולו – אין צורך בכל מה שנמצא בדירה ושימש את מי שגר וחי בה. לכן, אנחנו ממליצים לכם לפנות אל חברה אשר עוסקת בתחום של פינוי דירות. נתאר לכם מה עושה אותה חברה, ואיך היא עובדת, כך שתבינו מדוע כדאי להפקיד בידיה את מלאכת הפינוי

פינוי דירות – מה עושים העובדים?

פינוי חפצים וציוד ישן מדירות

לאחר שבחרתם חברה לשם פינוי דירה, וחתמתם עמה על חוזה הכולל לוח זמנים לביצוע וגובה התשלום, מתחילים נציגי החברה במלאכת המיון. חברה איכותית וטובה מחזיקה מספר צוותים, אשר כל צוות עושה סוג אחר של עבודה הקשורה בתחום של פינוי דירות. הצוות הממיין, יאסוף עבורכם את הפריטי האישיים המצויים בדירה, כמו: תצלומים, מכתבים, תעודות ועוד, אותם תקבלו מסודרים. ההחלטה מה לעשות בכל אחד מהפריטים נשארת בידיכם.

לאחר עבודת המיון, צוות אחר יהיה זה אשר יוציא את כל החפצים מהדירה, ויעביר אותם לאן שצריך להעביר, והאפשרויות רבות: לסוחרי יד שנייה, או סוחרי ריהוט עתיק – מה שראוי שיגיע לשם; עמותות אשר דואגות למשפחות נזקקות; למחסני החברה לשם שיפוץ, תיקון וצביעה של פריטים שאולי אפשר יהיה למכור מאוחר יותר (צוות נפרד עושה זאת); לחברות אשר עוסקות בפירוק מתכות ממכשירי חשמל ואלקטרוניקה לשם התכה ומחזור; וכן, גם להעביר לאתרי פסולת מקומיים את כל מה שאינו ראוי עוד לשימוש.

צוותים אלה מצוידים בכלי עבודה מתאימים, מנופים במקרי הצורך, מנופים ועוד. עבודת פינוי דירה היא עבודה פיזית מאוד, צריך לדעת לפנות, מבלי לגרום נזק לחדרי מדרגות ולמעליות.