ציוד לפיצריות- המדריך המלא לבעל פיצריה מתחיל

החלטת לפתוח פיצריה? בשעה טובה! אנו מאחלים לך בהצלחה! במאמר זה אנו נפרט את הציוד הדרוש לשם פתיחת פיצרייה. ציוד לפיצריות מתחלק לכמה תחומים. יש לזכור שבשביל פיצרייה צריך ציוד שיש בכל המסעדות: מקרר עבור שתייה קרה, מקרר עבור גלידות, שולחנות וכיסאות ועוד. אם חלק מהשולחנות והכיסאות נמצאים בחוץ, יש צורך בשימשיות. מומלץ לשים מתחת שולחנות וכיסאות שבחוץ דשא סינטטי.

רשימת ציוד לפיצריה

את התחום של ציוד לפיצריות נחלק לכמה תחומים:

תנור פיצה

  1. ציוד אריזה- על כל פיצריה להחזיק מלאי של עשרות קרטונים לפיצה. המומלץ ביותר, הוא להדפיס על הקרטונים את הלוגו של הפיצריה. חשוב גם להחזיק מלאי של שקיות נייר ותחתיות לפיצה. יש להחזיק גם שקיות ניילון לשם לקיחת הפיצה הביתה.
  2. ציוד משלוחים- חלק מתוך תחום ציוד לפיצריות, הוא הציוד הנדרש למשלוחים. משלוחים הם חלק חשוב מהכנסות הפיצרייה. ישנם פיצריות שהמשלוחי פיצה יהוו את ההכנסה העיקרית של הפיצריה. בשביל משלוחים צריך קטנועים, קסדות, ותיקי בד לאכסון הפיצה.
  3. ציוד להכנת הפיצה- בשביל להכין את הבצק לפיצה, יש לרכוש קערות גדולות במיוחד. יש להצטייד במערוכי עץ איכותיים, ובפומפייה לגירוד הגבינה צהובה. חשוב להצטייד בפותחן לפתיחת קופסת השימורים, ובכפות להוצאת האוכל מקופסת השימורים. כדי לשמור על הבגדים בזמן האפייה, חשוב ללבוש סינר חד פעמי בעת האפייה. לשם הרושם הטוב כדאי לחבוש כובע לבן של טבחים ואופים.
  4. ציוד לאפיית הפיצה- בשביל לאפות את הפיצה, יש צורך בתנורי פיצה איכותיים. כדי להוציא את הפיצה החמה מהתנור, יש צורך בכפות הוצאה מיוחדות מהתנור. כדי להוציא את הפיצה מהתנור מבלי להיכוות, מומלץ לרכוש כפפות עבות נגד חום.
  5. ציוד להגשת הפיצה- ציוד לפיצריות חשוב ביותר, הוא הציוד להגשת הפיצה, והוא מייחד את הפיצרייה משאר המסעדות. לצורך הגשת הפיצה צריך מגשים. יש מגש עץ ויש מגש ברזל. על מגש העץ שמים את הפיצה בדלפק לתצוגה. את הפיצה שמגישים שמים על מגש ברזל. ישנם 3 גדלים שונים של מגשים: מגש לפיצה אישית, מגש לפיצה בינונית, ומגש אקסטרא לארג'. יש להצטייד במלקחיים להעברת הפיצה מהמגש אל תחתית הקרטון האישית. חשוב להצטייד בגלגלת לחיתוך הפיצה.
  6. ציוד על השולחנות- מה שמים על השולחנות בפיצריות? חשוב לשים מלחיות, ומחזיקי מפיות. בפיצריות כשרות ישימו גם ברכונים. כדאי להוסיף לכל שולחן עציץ קטן לנוי. כדאי שיהיה על השולחן קערית קטנה עם שקיות תבלינים, ובקבוקים לחיצים עם רטבים שונים.