טיפול זוגי – הבחירה בזוגיות מתוקנת

זה יכול לקרות לכל זוג

גם אתם מרגישים מרוחקים? זה קורה לזוגות רבים. ריחוק, הרגשה של חוסר קרבה, של התרחקות ואי רצון או יכולת לתקשר. בעיות במערכת היחסים הן בעיות שכיחות למדי, זאת לאור העובדה שהשנים עושות את שלהם, השגרה, "צרות" היום יום, הלחץ בעבודה, מול הילדים ועוד. אם בתחילת מערכת היחסים האהבה כיסתה על כל המכשולים וכל הפערים, עם הזמן אורח החיים הזוגי חושף את המציאות והכלים להתמודדות עם הפערים הללו לא תמיד נמצאים בידי בני הזוג. כיצד בכל זאת אפשר להתגבר על פערים אלו? טיפול זוגי הוא התשובה.

טיפול נכון משלים פערים טיפול זוגי לבני זוג

לטיפול הזוגי יש חשיבות גדולה בהליך התיקון, השינוי לטובה. הכוונה היא לתת לבני הזוג את המקום האופטימאלי ביותר לפתוח את הדברים על מנת שניתן יהיה לדבר עליהם. כל זוג מנהל את חייו בדרך אחרת, שונה וייחודית. המכנה המשותף לכל הזוגות הוא מערכת היחסים הזוגית, בה הם בחרו ואותה הם חיים מרגע הבחירה. לכן, אין תמיד את הסיבות הנכונות לפרק את הזוגיות ברגע שמתגלים קשיים, או ברגע שהמחלוקות הופכות להיות מאוד מנוגדות. הטיפול והיעוץ הזוגי נותנים את הבסיס לפיתרון. בכדי שבני זוג יוכלו לפתור את בעיותיהם, צריך להציף את הבעיות על מנת שאפשר יהיה לעשות סדר בכל החומרים מהם עשויה מערכת היחסים. את הסדר הזה לא תמיד יכולים לעשות בני הזוג, במיוחד במצב בו כל אחד נמצא בפינה שלו בהתגוננות מפני עמדת בן או בת הזוג.

לתת למטפל אפשרות לטפל

מטפל זוגי מוסמך, מקצועי, נותן לכל אחד מבני הזוג את המקום לבטא את עצמו. הרצון של המטפל הוא לשחזר את אותה אהבה שחיזקה את מערכת היחסים בתחילה, ומעבר לכך, מאחר ואנו יודעים כי לא רק האהבה מחזיקה את מערכת היחסים, אז יש מה ללמוד מעבר לכך. זוגות רבים הם כבר בעלי משפחה עם ילדים, רכוש משותף ועוד. יש לקבל כמה שיותר כלים לעבוד איתם על מערכת היחסים, על הזוגיות, על ההדדיות. הבחירה בזוגיות הזו צריכה לצוף מחדש וההתמודדות איתה היא על אחריותכם, וחשוב תמיד לזכור זאת, להוקיר זאת. תנו לעצמכם את האפשרות להתגבר על המכשולים ולחזק את הזוגיות שלכם אל מעבר לקשיים.